top of page

«Є щось божественне в ній: її сапфіровий погляд, її розкішне хутро, її силует, гідний великих кутюр'є світу, її грація, неповторна витонченість та елегантність. Нічого дивного немає в тому, що священні бірманці мають одну з найкрасивіших легенд котячого світу. Краса завжди створює легенди»

 

Маделін Кастеран, французький заводчик

 

 

Священна Бірма – одна з найстаріших у світі порід, історія якої налічує вже понад сто років. Це невипадково єдина порода кішок, у назві якої є загадкове слово «священний» (англ. sacred – священний, сакральний). Бірманська кішка має справді магічною здатністю приковувати

захоплені погляди навіть найбайдужіших до кішок людей. Чарівні кошенята-сюрпризи Священної Бірми народжуються абсолютно білими, і лише через деякий час на білосніжній шубці магічним чином починають проявлятися кольорові відмітини в області мордочки (маска), вушок, хвоста і лапок – так зване забарвлення колор-пойнт (а сама шубка набуває легкого золотистого відтінку. Але що дивно – кінчики лап при цьому залишаються абсолютно білими, ніби їх вмочили в сметаніу утворюючи шляхетні рукавички та шкарпетки, які є візитівкою бірманських кішок. Зі зворотного боку шкарпетки закінчуються симетричними шпорками у вигляді перевернутої латинської літери 'V' – ніби казковий кіт у чоботях зійшов зі сторінок казки.

 

Оскільки Священні Бірманці ще дуже мало

представлені в Україні, їх часто плутають з іншими більш поширеними породами, найчастіше з бурманською короткошерстою кішкою через співзвуччя назв, яка не має, однак, нічого спільного з бірманською кішкою, крім країни походження, а також з сіамськими та невськими маскарадними кішками, що також мають забарвлення колор-пойнт. Слід зазначити, що крім схожого забарвлення, яке властиве багатьом породистим (балійські, перські, британські, екзотичні, тайські, регдолли і т. д.) і навіть безпородним кішкам, у цих порід дуже мало спільного, і відмінності аж ніяк не обмежуються фірмовими бірманськими. рукавичками».

Сучасного витонченого і довгоногого сіама з подовженою мордою, великими вухами і короткою гладкою шерстю навіть недосвідчене око легко відрізнить від напівдовгошерстої бірманської кішки з набагато округлішими лініями. Незважаючи на зовнішню схожість, більш масивна невська маскарадна кішка (вона ж сибірська забарвлення колор-пойнт) сильно відрізняється від Священної бірми за типом (формою голови і тіла), її більш жорстка шерсть має густий підшерсток на відміну від м'якої і шовковистої шерсті Бірми; крім того через новизну породи у невських маскарадних кішок зазвичай не настільки яскраво виражений контраст між основним кольором тіла і пойнтами (кінцівками), а також часто менш насичений колір очей. Різниця стане очевидною, якщо порівняти представників цих порід на власні очі на спеціалізованій виставці кішок.

Але будьте обережні: у Священну бірму легко закохатися без тями!

 

На фото яскравий приклад - всесвітньо відомий німецький модельєр Карл Лагерфельд зі своєю бірманською кішечкою Шупетт, яка, за його власним зізнанням, стала найбільшим коханням всього його життя. Шупетт вже знялася у кількох фотосесіях метра, який створив на її честь цілу колекцію модних аксесуарів; до улюблениці Лагерфельда приставлено дві власні покоївки, що виконують усі котячі бажання, в її розпорядженні особистий літак, іменна сумка модного будинку Шанель, а також власний аккаунт у твіттері, цифра підписників якого вже перевалила за двадцять п'ять тисяч! Називається мікроблог @ChoupettesDiary, що в перекладі означає "Щоденник Шупетт". «Я - знаменита красуня, яка відмовляється смакувати їжу на підлозі, кожне моє бажання виконують служниці. Я - Шупетт Лагерфельд і так, я - розпещена кицька», - так представила себе в твіттері іменита кішечка. У своєму мікроблозі Шупетт називає господаря Карла Лагерфельда не інакше, як татком, і на рівних спілкується із сильними світу моди:)

bottom of page